18. Oktobris 2022.

Septembra sākumā Ventspils valstspilsētas pašvaldība kļuva par dalībnieci UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā. Atbalstot projektu, Ventspils Sporta skola “Spars” aicināja BK “Ventspils” komandas spēlētājus uz kopīgu treniņu, lai īstenotu pieredzes apmaiņu un pilnveidotu jauno sportistu izpratni par profesionālā basketbolista profesiju.

Treniņš sastāvēja no divām daļām, kur sākumā BK “Ventspils” spēlētāji iepazīstināja ar sevi, savu ikdienu un, kā viņi ir nonākuši līdz profesionālajam basketbolam. Savukārt Sporta skolas “Spars” jaunajiem basketbolistiem bija iespēja veidot dialogu ar pieredzējušiem spēlētājiem, uzdodot tiem dažādus jautājumus – gan nopietnus, gan arī izklaidējošus. Treniņa otrajā daļā jaunā un pieredzes bagātā paaudze mijiedarbojās pildot praktiskos uzdevumus, tika sarīkotas arī mini stafetes, kas veicināja entuziasmu un sacensību garu jaunajos sportistos.

Treniņa noslēgumā jaunie basketbolisti tika pie BK “Ventspils” spēlētāju autogrāfiem (uz basketbola bumbām, krekliem, pat botu zolēm u.c. vietās, kur sirds kāroja), kopīgās bildes un zāles centrā savienoja rokas, visiem kopā uzsaucot – “BK VENTSPILS”. 

Kopumā pasākumā valdīja ļoti pozitīva un draudzīga atmosfēra, Ventspils Sporta skolas “Spars” direktore Solvita Pleinica atzīmēja, ka šādi pasākumi projekta ietvaros tiks rīkoti arī turpmāk. 

Dalies