06. Janvāris 2021.

Pekinas olimpiādei reāli ir kvalificēties diviem šorttrekistiem.

Pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm (OS) šorttreks Latvijā nesaskaņu dēļ piedzīvoja lejupslīdi. Izlasi pameta galvenais treneris brits Stjuarts Horspūls, kurš 2018. gadā kļuva par Vācijas šorttreka programmas vadītāju. Izlases trenere Evita Krievāne-Moiseičenko šobrīd strādā Šveicē, bet olimpieši Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis beiguši karjeru.

Tagad cerības tiek liktas uz jaunās paaudzes šorttrekistiem. Latvijas Slidošanas asociācijas (LSA) ģenerālsekretāre Inese Jesse sarunā ar laikrakstu Diena atklāja, ka uz 2021. gada Eiropas un pasaules čempionātu plānots doties Reinim Bērziņam, Robertam Krūzbergam un Annai Jansonei. Šosezon līdz janvārim pasaulē bija ļoti maz sacensību. Tuvākās, kur startēs Latvijas izlase, ir Eiropas čempionāts (EČ), kas no 22. līdz 24. janvārim risināsies Gdaņskā Polijā, bet pasaules čempionāts (PČ) no 5. līdz 7. martam notiks Nīderlandē, Dordrehtā. Izlases galvenais treneris šobrīd ir Jēkabs Saulītis.

“Uz Pekinas 2022. gada olimpiādi pietiekami reāli ir kvalificēties diviem sportistiem. Protams, jāskatās, kā veidosies sacensību sezona. Kvalifikācija ir 2021. gada rudenī, līdz ar to vēl ir laiks. Grūti prognozēt, bet sportisti, federācija, treneri un atbalsta personāls darīs visu maksimumu, lai sagatavotos atlasei un kvalificētos Pekinai. Latvijas stafetes komandai Pekinas olimpiāde ir nereāls mērķis. Šobrīd to mēs neplānojam,” atzīst Inese Jesse.

“Reinis Bērziņš trenējas Nīderlandē, bet Roberts Krūzbergs Ventspilī. Ņemot vērā, ka stafetes komanda nekvalificējās EČ, nav bijusi liela vajadzība visus turēt kopā. Šobrīd stratēģiski skatāmies uz jaunās paaudzes meitenēm, kas varētu veidot lielisku un stabilu stafetes komandu. Tas ir nākotnes jautājums, un tam ir potenciāls. Skatāmies šādā virzienā,” meiteņu stafetes komandas potenciālu novērtē Jesse. “Endijs Vīgants atrodas Jelgavā, kur trenējas un strādā kā treneris. Savas sporta gaitas viņš vēl nav pārtraucis. Kārlis Krūzbergs ir beidzis sporta skolu un turpina darboties, bet viņš šobrīd neplāno braukt uz EČ. Viņš ir rezerves variants. Ņemot vērā, ka stafetes komanda nekvalificējās EČ un Pasaules kausa posmi nav bijuši sezonas pirmajā pusē, kur varētu trenēt stafeti, tad stafetes komanda ir palikusi otrajā plānā. Lielāks uzsvars šobrīd ir uz Robertu Krūzbergu, Bērziņu un Jansoni.”

Par spīti Covid-19 pandēmijai, jebkurā gadījumā tiek rasti risinājumi, lai treniņi netiktu pārtraukti. Treniņprocess tiek nodrošināts, cik tas ir iespējams noteikumu robežās. Šobrīd lielāks uzsvars tiek likts uz individuāliem sasniegumiem, un lielākās šorttreka cerības tuvākajos gados tiek liktas uz Bērziņu, Krūzbergu un Jansoni. Tikmēr sapnis par stafetes komandu OS jāatliek vismaz uz 2026. gadu.

Informāciju sagatavoja: KĀRLIS OZOLS, Sporta Avīze

Dalies