10. Oktobris 2022.

Sestdien, 8.oktobrī, Ventspils airēšanas bāzē “Dampeļi” notika Ērika Eglīša piemiņas balvas izcīņa un sezonas noslēdzošās sacensības.

Ēriks Eglītis 1973.gadā sāka strādāt Sporta skolā “Spars” par airēšanas treneri. Viņš sagatavoja daudzus izcilus airētājus – starptautiskos sporta meistarus, sporta meistarus un sporta meistara kandidātus. Ērika audzēkņu vārdi ir izskanējuši ne vien Latvijā, bet arī Baltijas valstīs, Eiropā un Pasaulē.

Trenera Ērika Eglīša devums tika augsti novērtēts 2008.gadā, piešķirot apbalvojumu nominācijā – “Mūža ieguldījums sportā”. No 2013. gada līdz pat pēdējam savas dzīves mirklim Ēriks Eglītis pildīja Olimpiskā centra “Ventspils” airēšanas bāzes “Dampeļi” pārvaldnieka pienākumus. Ēriks Eglītis apkopoja informāciju par Ventspils airēšanas vēsturi no tās pirmsākumiem (1930.g.) līdz pat mūsdienām, kas tika izdota grāmatā “Ventspils airēšanas vēsture”.

Cīnīties par balvām bija ieradušies Marijampoles (Lietuva), Talsu novada Sporta skolas, Saldus Sporta skolas komandas, kā arī airētāji no Jelgavas un Liepājas. Sacensības notika spēcīgā vējā, tādēļ distanču garumi tika saīsināti, un tiem, kuri nejutās droši doties uz ūdens, tika dota iespēja sacensties skriešanā.

Ērika Eglīša piemiņas balvas izcīnīja: K-1 3000m vīrieši – Gustavs Tīrmanis (Ventspils), C-1 3000m vīrieši – Aivis Tints (Liepāja), K-1 3000m sievietes – Nikola Bertāne (Ventspils).

Paldies, visiem Ērika Eglīša bijušajiem audzēkņiem un draugiem, kuri bija atnākuši godināt Ērika Eglīša piemiņu!

Dalies