08. Maijs 2020.

Ministru kabinets 2020.gada 7.maijā lēma pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijā līdz 2020.gada 9.jūnijam, vienlaikus tika atbalstīta vairāku ierobežojošu pasākumu atvieglošana attiecībā uz mācību procesu un sportošanu.

Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” veiktie grozījumi nosaka, ka klātienē no 2020 gada 12.maija varēs notikt organizēti sporta treniņi (nodarbības). Tāpat noteikti sekojoši noteikumi:

  1. vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas;
  2. treniņa laiks – trīs stundas iekštelpās, ārpus telpām – neierobežoti;
  3. nodarbību vada sertificēts treneris;
  4. savstarpēja divu metru distance;
  5. fiziski nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas;
  6. treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par 7 gadiem;
  7. jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un trenera norādījumi, jāievēro citi sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi (tiks izstrādāti sadarbībā ar Veselības ministriju).

 Sporta skolas “Spars” treneri pirmdien, 11.maijā, sazināsies ar audzēkņiem un/vai vecākiem, lai informētu par treniņu laikiem un vietām.  

Ventspils Sporta skolas “Spars” direktore Solvita Pleinica: “Esam priecīgi, ka varēsim vismaz kaut kādā formātā atsākt sporta nodarbības un bijām jau laicīgi tām gatavojušies. Vispirms no Izglītības un zinātnes ministrijas saņēmām informāciju, ka iespējams varēsim uzsākt treniņus no 12. maija, bet bija plānots, ka nodarbības varēs notikt tikai ārtelpā, turklāt tikai sporta bāzēs, neizmantojot ne parkus, ne mežus, ne pludmali. Kopīgi ar treneriem bijām jau izstrādājuši plānu kā strādāsim brīvā dabā. Šobrīd mazliet plāni mainās un būs iespējams trenēties arī iekštelpās. Tomēr vairāki sporta veidi dara mūs bažīgus – sporta vingrošana, džudo, svarcelšana. Nodarbībās izmanto daudz rīkus, inventāru, telpas aprīkotas ar paklājiem, kas varētu apdraudēt mūsu audzēkņu veselību, tāpēc ar treneriem rūpīgi izsveram kā organizēt treniņus, lai mazinātu risku. Situāciju visu vēl sarežģītāku padara fakts, ka joprojām neesam saņēmuši informāciju no Veselības ministrijas, kādi noteikumi mums būtu jāievēro. Pagaidām ir tikai skaitļi – 25 cilvēki, 2 metru distance un 3 stundas treniņu ilgums iekštelpās. Tomēr ar to ir par maz, lai saprastu visus riskus un bērnus pasargātu no saslimšanas. Tāpat nodarbības šobrīd iekštelpās nenotiks ne peldētājiem, ne arī šorttrekistiem. Kopumā viņiem tā ir ierasta lieta, jo katru gadu aptuveni ap šo laiku vairāk darbojas tieši ar fiziskās sagatavotības vingrinājumiem. Vieglatlēti un BMX, tāpat kā airētāji, jau sen ir gatavi darboties āra laukumos. Treniņus svaigā gaisā aizvadīs arī basketbolisti, bet ložu šāvēji varēs turpināt trenēties savā bāzē. Šobrīd gatavojam plānus, kur un kā aizvadīsim treniņus, ceram, ka visi sporta veidi varēs uzsākt treniņus ar 12.maiju. Bērni līdz 7 gadu  vecumam turpinās trenēties attālināti. Kā zināms, tad sacensības un sporta nometnes šobrīd vēl nav atļauts aizvadīt. Lūdzu vecākus ar saviem bērniem pārrunāt šos jaunos noteikumus, patiešām ievērot 2 m distanci vienam no otra, kā arī rūpīgi mazgāt rokas pirms un pēc treniņiem un vēl vairākas liekas reizes dienā. Tāpat nesūtīt uz treniņiem bērnus, kuri jūtas neveseli”.  

Gaidīsim plašāku informāciju no Izglītības uz zinātnes ministrijas, lai varētu pilnvērtīgi sagatavoties klātienes treniņu atsākšanai, par ko informēsim atsevišķi sociālos kontos, plašsaziņas līdzekļos un skolas mājas lapā www.spars.ventspils.lv, kā arī personīgi audzēkņus un viņu vecākus.

Dalies