31. Oktobris 2022.

No 28.10. līdz 30.10. Kanādas pilsētā Monrealā norisinājās ISU Pasaules kauss šorttrekā 1.posms. Latviju šajās sacensībās devās pārstāvēt šorttrekists Reinis Bērziņš un Ventspils Olimpiskās vienības un Sporta skolas “Spars” šorttrekists Roberts Krūzbergs.

Ceļu līdz zelta medaļai 1000m distancē Roberts Krūzbergs uzsāka ar otrās vietas izcīnīšanu sacensību pirmās kārtas slidojumā, kas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Pēc tam Roberts parādīja, ka spēj būt visatrākais starp visiem ceturtdaļfināla šorttrekistiem, uzvarot ar laiku 1:24.006. Arī pusfinālā Roberts saglabāja līdera pozīcijas, veicot 1000m distanci vienā minūtē un 24.419 sekundēs, uzrādot labāko laiku starp pusfināla dalībniekiem un nodrošinot vietu A finālā. A finālā Kruzbērgs izvirzījās līdera pozīcījā, taču uz īsu brīdi viņu apsteidza nīderlandietis Tēns Burs, ierindojot Robertu 2.vietā. Nākamajā aplī Robertam izdevās atgūt vadību, un pēdējo apli Krūzbergs veica esot krietni priekšā visiem konkurentiem. Uzstādot jaunu savu personīgo rekordu (1:23.959) Roberts šķērsoja 1000m distances finiša līnīju kā pirmais latvietis, kurš izcīnījis 1.vietu Pasaules kausa posmā.

Svētdien, 30.okotbrī, Roberts startēja 500m distances ceturtdaļfinālā. Krūzbergs ierindojās trešajā vietā, kas nozīmēja to, ka jāseko līdzi konkurentu rezultātiem. Otrais un trešais slidojums izrādījās lēnāks, kas nodrošināja Robertam vietu pusfinālā. Pusfinālu Roberts iesāka 4 pozīcījā un, nespējot panākt konkurentus, šķērsoja finiša līnīju kā ceturtais, iekļūstot B finālā. Krūzbergam B finālā neizdevās pakāpties augstāk par trešo vietu, noslēdzot sacensības 8.vietā ar rezultātu 41.077 sekundes.

Kopumā Pasaules kausā šorttrekā norisināsies vēl 5 posmi. Nākamie posmi ir gaidāmi 4.-6. novembrī Soltleiksitijā, ASV un 16.-18.decembrī Alamti, Kazahstānā, 3.-5. februārī Drēzdenē, Vācijā, un, kā noslēdzošais, 10.-12.februārī Drodrehtā, Nīderlandē.

Sveicam Robertu Krūzbergu un viņa trenerus Kārli Krūzbergu, Irinu Ozoliņu ar vēturisku panākumu! Novēlam tik pat lieliskus rezultātus arī turpmākajā karjerā!

Dalies