08. Augusts 2021.

Ilggadējā sporta skolas “Spars” darbiniece Mārīte Strūģe saņēmusi Ventspils pašvaldības balvu – par ieguldījumu cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīves kvalitātes veicināšanā un veselības nostiprināšanā. Paralēli ikdienas darbam mūsu skolā Mārīte ir arī Ventspils invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja. Mārītes misija ir palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un to viņa īsteno, vadot Ventspils invalīdu biedrību un organizējot fizisko aktivitāšu nodarbības.

«Godīgi sakot, jūtos ļoti apmulsusi, jo vienmēr ir licies, ka citi jau pelnījuši vairāk. Man tas ir ļoti liels pagodinājums,» Balvas saņēmēja neslēpj pārsteigumu. «Daudzi gadi pavadīti sportā, jo arī pati esmu sportojusi, bet tagad to organizēju citiem. Kopā ar savu kolektīvu esmu bijusi klāt gandrīz visos lielajos sporta notikumos Ventspilī. Tomēr lielāko gandarījumu man sagādā tas, ka es redzu – šie īpašie cilvēki daudz ko iemācās un daudz ko var izdarīt, un kustas arī savā brīvajā laikā. Tas padara viņu dzīvi pilnvērtīgu un palīdz noturēt galveno – veselību,» skaidro Mārīte.

Studējot Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā, Strūģe ieguvusi sporta skolotāja un trenera profesiju, kurā viņa nostrādājusi 46 gadus, gan mācot audzēkņus apgūt basketbola prasmes, gan strādājot sporta skolā Spars par direktora vietnieci mācību darbā un vēlāk arī sporta metodiķi. 2019. gadā Strūģe saņēma balvu Ventspils Gada atzinība sportā nominācijā Mūža ieguldījums sportā.

Apsveicam Mārīti ar saņemto apbalvojumu!

Dalies