17. Marts 2021.

Rūtas Šaubergas darba stāžs, kā airēšanas trenerei, ir garāks nekā pusgadsimts. No tiem sporta skolā  “Spars” aizvadīti teju 20 gadi, kuros sevi ir pierādījusi kā talantīgu, zinošu, prasīgu, radošu pedagogu ar ļoti augstu atbildības sajūtu. 

Strādāt par treneri un sportot, tas nozīmē – būt vienmēr kustībā, dzīvot interesanti un visu laiku uzzināt ko jaunu.  Rūta saka: “Trenera darbā mani aizrauj tas, ka vēl arvien katru gadu savā darbā uzzinu ko jaunu, kad redzu, kā ar audzēkņiem izdodas pārspēt pretiniekus, kad varam strādāt kopā tik interesantā komandā”.

Savā ikdienas darbā, gan ar kolēģiem, gan ar audzēkņiem ir mērķtiecīga un sirsnīga. Rūta Šauberga ir viena no tām trenerēm, kura aktīvi iesaistās apmācībās, dalās pieredzē.

Viņai piemīt lieliskas prasmes veidot pozitīvu un kvalitatīvu komunikāciju ar kolēģiem, audzēkņu vecākiem, kā arī spēj lieliski saprasties ar audzēkņiem. “Rūta ir pozitīvs, pretimnākošs, labsirdīgs cilvēks un trenere pēc aicinājuma,” tā treneri raksturo viņas kolēģi.

Trenere vienmēr strādājusi sportam un mācījusi to darīt citiem un uzsver, ka trenera darbs nevar balstīties tikai uz materiālo atalgojumu, trenera darbam gandarījumu sniedz audzēkņu sasniegumi un personības izaugsme.  Trenere vada arī smaiļošanas klubu “Uz viļņa”.

Treneres darbības laikā sportisti piedalījušies gan pasaules junioru čempionātā, gan pasaules kausa sacensībās. Treneres audzēkņi ar panākumiem startējuši Latvijas pieaugušo un Latvijas jaunatnes olimpiādēs, audzēkņi iekļauti Latvijas jaunatnes izlases sastāvā.

Ar savu attieksmi pret darbu māca audzēkņiem piederības apziņu un lepnumu par savu sporta skolu un pilsētu.

Dalies