29. Septembris 2022.

1.oktobrī Olimpiskajā centrā “Ventspils” notiks Nacionālais seminārs – “Nacionālās kategorijas tiesnešu kurss ar eksāmenu”. Kursus organizē Latvijas Vingrošanas Federācija sadarbībā ar Ventspils Sporta skolu “Spars”. Kursi parasti tiek organizēti Rīgā, vēsturiski šī ir otrā reize, kad tie norisināsies Ventspilī.

Kursus vadīs Ventspils Sporta skolas “Spars” sporta vingrošanas trenere Nadežda Seila, kurai ir visaugstākā I starptaustiskā tiesneša kategorija. Tāda kategorija ir tikai 24 tiesnešiem Pasaulē. Nadežda šādus kursus organizē regulāri, jau kopš 2006. gada.

Šajā kursā ir iekļautas teorētiskās un prakstiskās daļas  treneriem un tiesnešiem, pēc semināra dalībnieki kārtos  eksāmenu, lai iegūtu Nacionālo tiesnešu kategoriju. Dalību šajos kursos ņems sporta vingrošanas treneri un tiesneši no visas Latvijas un arī no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas. 

Kāpēc šādi kursi ir nepieciešami? Nadežda skaidro, ka pēc katra Olimpiskā cikla, kurš ilgst 4 gadus, notiek izmaiņas noteikumos. Treneriem tas ir jāzina, lai ietu vienā solī ar laiku, kā arī, lai spētu pilnvērtīgi sagatavot talantīgos vingrotājus Pasaules, Eiropas čempionātiem, kā arī vietējām sacensībām, kas norisinās tepat Latvijā. Viņa ar prieku palīdz gan treneriem, gan vingrotājiem. 

Nadežda jūtas gandarīta par to, ka kursi notiks Ventspilī, kā arī ir pateicīga par sniegto atbalstu un sadarbību ar Ventspils Sporta skolu “Spars”, Olimpisko centru “Ventspils” un Latvijas Vingrošanas Federāciju kursu organizēšanā.

Dalies