Par pasākumu
Pasākuma datums un laiks

Piektdiena, 26. Februāris 2021 10:00 - Svētdiena, 28. Februāris 2021 17:00

Pasākuma vieta

Rīga

Notikums

Peldēšana

Treneri

P.Vilcāns

Rīga, Ķīpsala

Teju pēc gadu ilga pārtraukuma, š.g. 26.-28.februārī, Latvijā vienīgajā 50m 8 celiņu peldbaseinā tiks aizvadītas starptautiska mēroga sacensības peldēšanā – „FINA atzītas XXXII Vasaras Olimpisko spēļu Tokijā kvalifikācijas sacensības “Latvian Open 2021””, kurās kopā ar Latvijas labākajiem sportistiem par olimpiskajām ceļazīmēm cīnīsies arī pasaules rekordists Iļja Šimanovičs, kā arī virkne citu pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieku.

Lai gan covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ sacensībās piedalīsies ļoti ierobežots dalībnieku skaits, tās noteikti būs vienas no visu laiku spēcīgākajām un aizraujošākajām peldēšanas sacensībām Latvijā. Ķīpsalas peldbaseina zilajos celiņos savu meistarību demonstrēs pasaules rekordists 100m brasā, vairākkārtējs pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieks Iļja Šimanovičs (Ilya Shymanovich), Eiropas čempions, pasaules čempionāta laureāts stafetē Jevģenijs Curkins (Yauhen Tsurkin), divkārtēja Eiropas čempione, Rio olimpisko spēļu dalībniece Jenna Laukkanena (Jenna Laukkanena), Eiropas čempionāta bronzas laureāte un olimpisko spēļu dalībniece Džalova Mimmosa (Jallow Mimosa), kā arī Eiropas čempionātu bronzas medaļas ieguvējs, pasaules čempionātu finālists un divu olimpisko spēļu dalībnieks Arī-Pekka Līkonens (Ari-Pekka Liukkonen). Tāpat sacensībās startēs 2019.gada FINA pasaules čempionāta finālists 400m kompleksā Maksims Šemberevs (Maksym Shemberev), kā arī viens no Indijas labākajiem peldētājiem, 2016.gada olimpisko spēļu dalībnieks Sadžans Prakaš (Sajan Prakash). Kopumā sacensībās startēs sportisti no 8 valstīm.

Šādā pasaules līmeņa konkurencē savas labākās īpašības un spējas būs iespēja arī atrādīt Latvijas labākajiem sportistiem, spēcīgākie no kuriem pēc ilgstoša pārtraukuma atsāk cīņu par iekļūšanu Latvijas olimpiskajā komandā. Īpaša uzmanība sacensībās nepārprotami tiks veltīta Gabrielas Ņikitinas, Daniela Bobrova un Ģirta Feldberga sniegumam, kas ir starp vadošajiem pretendentiem uz vietu Tokijas spēlēs. Tāpat par augstvērtīgu rezultātu varētu cīnīties Latvijas rekordisti Artūrs Markovs un Arīna Sisojeva, kā arī vairāki citi gados jaunāki sportisti. Diemžēl Latvijas reitinga līdere Ieva Maļuka šajās sacensībās nepiedalīsies traumas dēļ, savukārt vēl vairāki vadošie sportisti (Emīls Pone, Jānis Vitauts Siliņš, Arina Baikova) šobrīd atrodas ārzemēs un ir spiesti meklēt iespējas startēt citur.

Tradicionāli šajā laikā Ķīpsalas peldbaseinā tiek rīkots Latvijas atklātais čempionāts, tomēr šogad valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu dēļ, kas tiešā veidā ietekmē arī peldēšanas treniņu iespējas, LPF valde nolēma plānotajām sacensībām nepiemērot Latvijas čempionāta statusu.

Ievērojot Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojuma nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.16.1. punktu, dalībai starptautiskajās sacensībās Latvijas izlases sastāvā tika iekļauti tikai tie sportisti, kas ir sasnieguši vismaz sporta meistara kandidāta normatīvu (>540 FINA punkti).

Sacensības “Latvian Open 2021” norisināsies aiz slēgtām durvīm, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tajās tiks ielaistas tikai akreditētas personas, kas iepriekš būs veikušas covid-19 testu un kurām būs uzrādīts negatīvs rezultāts. LPF sadarbībā ar Centrālo laboratoriju Covid-19 pārbaudes veiks pilnīgi visiem sacensību dalībniekiem (sportistiem un komandu pārstāvjiem), kā arī visām to organizēšanā un norisē iesaistītajām personām.

LPF aicina ikvienu interesentu vērot sacensības tiešraidē. Sacensību translācija būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī LPF mājaslapā www.swimming.lv.

Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Sacensības tiek rīkotas ar Latvijas Sporta federācijas padomes atbalstu un tiek līdzfinansētas no valsts budžeta līdzekļiem.  

close
Galerijas nosaukums
Autors: Pēteris Skudra
1 / 20

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājas lapas lietošanas pieredzi.

Piekrītu