10. Novembris 2020.

7.novembrī, Somijas galvaspilsēta Helsinkos notika svarcelšanas sacensības, kurās piedalījās Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas sporta skolas “Spars” sportisti Ritvars Suharevs un Armands Mežinskis.

Ritvars Suharevs startēja svara kategorijā līdz 81 kilogramiem un raušanā sasniedza 160kg, bet grūšanā 197kg, kas summā deva 357kg un pirmo vietu savā svara kategorijā. Jāatzīmē, ka grūšanā un summā Ritvars laboja sev piederošos rekordus (iepriekšējie rekordi grūšanā 195kg un summā 355kg). 

Armands Mežinskis startēja svara kategorijā līdz 96 kilogramiem. Raušanā Armands pacēla 152kg, bet grūšanā 190kg, kas summā deva 342kg un pirmo vietu savā svara kategorijā.

Sacensības rīkoja Somijas svarcēlāja Anna Vuojokī ar Helsinku svarcelšanas klubu, tajās piedalījās Somijas svarcēlāji un uzaicinātie citu valstu svarcēlāji, kuri gatavojas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem, kas pagaidām ir atlikti dēļ Covid-19 vīrusa izplatības visā Pasaulē.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra darbībai 2020.gadā Izglītības un zinātnes ministrija piešķīra finansējumu 108 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, ēdināšanai, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, kā arī nepieciešamā inventāra iegādei un sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība.

Dalies