13. Jūnijs 2021.

Latvijas Olimpiskā komiteja pavēstījusi, ka Tokijas olimpisko spēļu sastāvā apstiprināts sporta skolas “Spars” svarcēlājs Ritvars Suharevs, kurš iekļuva IWF (Starptautiskā svarcelšanas federācijas) ranga astotniekā un piedalīsies savās pirmajās olimpiskajās spēlēs, pārstāvot Latviju svara kategorijā līdz 81kg. Suharevs ir divkārtējs Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks.

Svarcelšanā kvalifikācija olimpiskajām spēlēm notiek pēc sarežģītas sistēmas, nosakot labākos pēc IWF ranga pasaulē un pēc tam vēl atvēlot kvotas pa reģioniem, turklāt valstīm ir ierobežots pieteikums, proti, katra valsts katrā svara kategorijā var pieteikt tikai vienu sportistu, kamēr kopumā katra valsts var pieteikt ne vairāk kā astoņus sportistus (pa četriem no katra dzimuma, kamēr kopumā ir septiņas svara kategorijas abos dzimumos).

Tāpat vēl pastāv vairāki ierobežojumi valstīm, kurās konstatēti vairāki dopinga lietošanas gadījumi šajā sporta veidā, tādēļ, piemēram, Kazahstāna, Azerbaidžāna, Baltkrievija un Krievijas delegācija nevar uz OS sūtīt vairāk nekā divus svarcēlājus.

Apsveicam Ritvaru ar sasniegto panākumus, pateicamies treneriem par ieguldīto darbu un vēlam veiksmi Tokijā!

Dalies