22. Augusts 2022.

Airēšanas bāzē “Dampeļi” aizvadīts Ventspils čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kurā piedalījās airētāji no Talsiem, Brocēniem, Jelgavas, kā arī Ukrainas kanoists Danylo Chamlai, kurš Ventspilī aizvadīja treniņnometni, lai gatavotos startam Olympic Hopes regatē.

Sacensības notika piecās vecuma grupās – 1000m, 2000m, 3000m un sprinta distancē 200m.

Diemžēl, laika apstākļi bija sarūpējuši nepatīkamu pārsteigumu, un sportistiem nācās cīnīties arī ar spēcīgo vēju un lielajiem viļņiem.

Par Ventspils čempioniem, uzvarot abās distancēs, savās vecuma grupās un laivu klasēs kļuva Žanis Putniņš, Emīls Zamuelis, Kārlis Kantsons, Karīna Treigūte, Gustavs Tīrmanis, Daniels Zamuelis, Krišs Lasmanis un Daniels Siders. Sudraba medaļas izcīnīja Sofija Justele, Aleksejs Masaitis un Gļebs Vasiļjevs. Bronzas medaļas Ernests Samorukovs, Samuēls Siders, Katrīna Samorukova, Vitālijs Kuļešovs, Nikola Bertāne, Matīss Bērtulsons un Artemijs Ržečickis.

Uzvarētājus katrā vecuma un laivu grupā apbalvoja ar medaļām un diplomiem

Nākošie nozīmīgākie starti mūsu labākajiem airētājiem būs pasaules čempionāts junioriem, kas notiks š.g. 1. – 4.septembrī Ungārijā, Segedā, kurā startēs Daniels Siders kanoe vieninieku 1000m un 5000m distancēs.

Š.g. 8. – 11.septembrī Slovākijas pilsētā Bratislavā notiks “Olympic Hopes” sacensības smaiļošanā un kanoe airēšanā. Sacensībās startēs dalībnieki vecumā no 15 līdz 17 gadiem un to var uzskatīt par neoficiālo pasaules čempionātu jauniešu vecuma airētājiem. Tiesības startēt šajās sacensībās izcīnījuši Daniels Siders, Aleksejs Masaitis, Gustavs Tīrmanis un Daniels Zamuelis.

Apsveicam sportistus ar gūtajiem panākumiem un vēlam veiksmi, lai izdodas sasniegt labākos rezultātus !

Dalies