06. Februāris 2023.

Ventspils Sporta skolas “Spars” šorttrekists Roberts Krūzbergs sestdien, 4. februārī, Vācijas pilsētā Drēzdenē aizvadīja piekto posmu Pasaules kausā, kur 1000 metru distance izcīnīja sudraba medaļu.

Krūzbergam lielisks padevās gan ceturtdaļfināls, gan pusfināls, izcīntot attiecīgi pirmo un otro vietu savos slidojumos, kas deva iespēju iekļūt A finālā un pacīnīties par godalgām. A fināla skrējienu Krūzbergs iesāk lieliski un atrodas lielāko daļu slidojuma vadībā, bet finiša aplī tomēr tiek apsteigts, ko paveic arī šīs disciplības uzvarētājs korejietis  Park Ji Won . Krūzbergs finišēja otrais ar laiku 1:23.330.

Krūzbergs godalgas šajā pašā disciplīnā saņēmis jau iepriekš Pasaules kausa posmos. Teicami Krūzbergs atklāj Pasaules kausu Kānādā, kur pirmajā posmā uzvar un Latvijai atnes vēsturisku zelta medaļu, savukārt ceturtajā posmā Krūzbergam bronzas medaļa.

Šobrīd Krūzbergs kopvērtējumā 1000m distance ieņem 3. vietu, bet kopvērtējumā visās distancēs 11. vietu.

Pasaules kausā vēl tiks aivadīts viens posms, kas būs noslēdzošais, un tas norisnāsies Nīderlandes pilsētā Dordrehtā no 10. -12. februārim. Pēc tam Robertam Krūzbergam jāgatavojas Pasaules čempionātam, kurš no 10. – 12. martam norisnāsies Dienvidkorejas pilsētā Seulā.

Dalies