07. Marts 2022.

No 4. līdz 6.martam Polijas pilsētā Gdaņskā aizvadīts pasaules junioru čempionāts, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja sporta skolas “Spars” un  Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra šorttrekisti Anna Jansone un Valters Kānbergs. Bija plānots, ka sacensībās piedalīsies arī Alīna Usatova, bet Covid-19 situācijas dēļ viņa sacensībās nestartēja. Čempionātā piedalījās dalībnieki vecumā līdz 20 gadiem.

Anna Jansone 1500 metru distancē kvalificējās pusfinālam un kopvērtējumā izcīnīja 18.vietu, bet 500m un 1000m ierindojās attiecīgi 23. un 24.vietā. Valters Kānbergs nepārvarēja priekšsacīkšu kārtu 500m distancē, bet sasniedza jaunu personisko rekordu un ierindojās 44.vietā. Tāpat Valters Latvijas izlases sastāvā izcīnīja 13.vietu 3000m stafetē.

Mūsu šorttrekisti turpina gatavoties Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādei, kas no 20. līdz 25.martam notiks Somijas pilsētā Vuokatti. Plānots, ka sacensībās piedalīsies Anna Jansone un Alīna Usatova. Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem, kas paredzēts tiem jaunajiem Eiropas sportistiem, kas notiek reizi divos gados un tajā var piedalīties sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Ziemas festivālā dalībnieki sacenšas 10 olimpiskajos sporta veidos: kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, kērlings, daiļslidošana, hokejs, šorttreks, tramplīnlēkšana, snovbords un ziemeļu divcīņa. Plānots, ka piedalīsies 1600 dalībnieki no 50 valstīm.

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem un vēlam veiksmi turpmākajās sacensībās.