21. Janvāris 2022.

Šobrīd turpinās aktīva šorttreka sezona un nedaudz vairāk kā divas nedēļas atlikušas līdz 2022.gada nozīmīgākajam ziemas sporta notikumam – Pekinas Ziemas Olimpiskajām spēlēm, kas notiks no 4.februāra līdz 20.februārim. Pekinas spēlēm kvalificējies Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” šorttrekists Roberts Krūzbergs, kurš startēs 500m, 1000m un 1500m distancēs.

Kamēr Elites sportisti gatavojas Olimpiādei pārējie sportisti turpina dalību ISU Junior Challenge un Danubia kausa sacensībās.

Vecāko grupu dalībnieki (pieaugušie (vecāki par 18 gadiem), Junior A (17 – 18 gadīgi) un Junior B (15 – 16 gadīgi) šajā sezonā sacenšas ISU Junior Challenge seriālā, kas notiek gan Austrumeiropā, gan Rietumeiropā. Katrā zonā notiek kvalifikācijas sacensības un finālam kvalificēsies 8 labāki dalībnieki katrā vecuma grupā. Šobrīd ISU Junior Challenge finālsacensībām kvalificējusies Anna Jansone Junior A grupā un  Alīna Usatova Junior B grupā.  

Jaunāko vecuma grupu dalībnieki ( Juniors D (11 – 12 gadīgi) un Juniors C (13 – 14 gadīgi)) trīs posmos sacentās Danubia sērijas sacensībās. Kopvērtējumā, 10 labākie jaunieši un juniori katrā vecuma grupā no Austrumeiropas, un tikpat no Rietumeiropas, tiksies finālsacensībās. Šobrīd uz startu finālā pretendē Maksims Soleičuks, Tomass Kitoks un Valters Kanbergs Junior C grupā, kā arī Timurs Šafranskis Junior D grupā. Dalībnieku sastāvu Starptautiskā Slidošanas apvienība (ISU) nosauks tuvākajā laikā. Covid-19 ierobežojumu dēļ šobrīd nav zināmas finālsacensību norises vietas, bet tās plānotas februāra otrajā pusē.

Tāpat zināms, ka no 4. līdz 6.martam Polijas pilsētā Gdaņskā notiks pasaules junioru čempionāts, kuram kvalificējušās Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” šorttrekistes Anna Jansone un Alīna Usatova. Latvijas izlases stafetes komandā startēs Laura Petroviča.

No 20. līdz 25.martam Vuokatti, Somijā notiks Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā šorttreka sacensībās piedalīsies Anna Jansone un Alīna Usatova. Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem, kas paredzēts tiem jaunajiem Eiropas sportistiem, kas notiek notiek reizi divos gados un tajā var piedalīties sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Ziemas festivālā dalībnieki sacenšas 10 olimpiskajos sporta veidos: kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, kērlings, daiļslidošana, hokejs, šorttreks, tramplīnlēkšana, snovbords un ziemeļu divcīņa. Plānots, ka piedalīsies 1600 dalībnieki no 50 valstīm.

Vēlam veiksmi mūsu sportistiem!

Dalies