13. Februāris 2022.

Sporta skolas “Spars” šorttrekists Roberts Krūzbergs Pekinas olimpisko spēlēs startēja 500 metru B finālā un sacensībās izcīnīja 9.vietu, kas ir labākais rādītājs Latvijai šajā sporta veidā olimpiskajās spēlēs, pārspējot Haralda Silova un ventspilnieka Roberta Zvejnieka iepriekš izcīnītās desmitās vietas.

Pēc ceturtdaļfināla pārvarēšanas Krūzbergs startēja pirmajā pusfinālā un jau startā Roberts nonāca piektajā vietā. Distances laikā izdevās pakāpties uz ceturto pozīciju ko gan noturēt neizdevās un Roberts finišēja piektajā vietā. Sākotnēji Robertam tika piešķirta 9. vieta, taču pēc diskvalifikācijas un piektā slidotāja iecelšanas A finālā, Krūzbergam tika atvēlēta vieta B finālā.

B finālā Krūzbergs jau startā palika nedaudz aiz pārējiem sportistiem. Viņš slidojuma gaitā pārsvarā bija tieši aiz pretiniekiem un meklēja iespējas apdzīšanai, taču tādas neradās, un Krūzbergs finišēja ceturtais B finālā. Kopsummā tas deva devīto vietu.

Par olimpisko čempionu A finālā kļuva Ungārijas pārstāvis Šaongs Ļu, sudrabu ieguva ROC izlases sportists Konstantins Ivļevs, bet bronza tika kanādietim Stīvenam Dibuā.

Jau ziņots, ka Krūzbergs 1500 un 1000 metru distancēs, ieņēma attiecīgi 26. un 20.vietu.

Apsveicam Robertu un viņa treneri Kārli Krūzbergu ar gūto panākumu!

Dalies