22. Oktobris 2021.

No 21. līdz 24.oktobrim Ķīnas pilsētā Pekinā notiek pasaules kausa 1.posms šorttrekā, kurā piedalās Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” sportists Roberts Krūzbergs, kurš piedalās  500m, 1000m un 1500m distancēs.

Roberts Krūzbergs visās trijās individuālajās distancēs ticis ceturtdaļfinālā. 1500 metru pirmajā kārtā viņam otrā vieta starp pieciem šortrrekistiem, piekāpjoties vienīgi ķīnietim Kai Anam, bet ceturtdaļfinālā Krūzbergam ceturtā vieta starp sešiem dalībniekiem. Atkal uzvarēja Ans, bet Krūzbergu vēl gaida cīņa par vietu.

500 metru distancē Krūzbergs bija otrais gan priekšskrējienā, gan pirmajā kārtā un ceturtdaļfinālu vēl aizvadīs. Ceturtdaļfināls viņam priekšā arī 1000 metros, kuros viņš bija ātrākais gan priekšsacīkstēs, gan arī pirmajā kārtā.

Olimpiskajā sezonā šorttrekā risināsies četri Pasaules kausa posmi. Nākošais posms Robertam paredzēts no 28. līdz 31.oktobrim Ķīnas pilsētā Ņagojā, kur notiks Pasaules kausa 2.posms šorttrekā, bet noslēdzošie divi pasaules kausa posmi notiks 2021.gada novembrī Debrecenā, Ungārijā un Dorbrehtā, Nīderlandē. Šie etapi ir arī kā kvalifikācija nākamā gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Olimpisko ceļazīmju vērtējumā tiks ņemti vērā trīs labākie posmi. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Vēlam veiksmi un turēsim īkšķus!

Dalies