07. Oktobris 2022.

5.oktobrī Spars/Ventspils Augstskola uzsāka sezonu Ramirent Nacionālajā basketbola līgā, savā laukumā izcīnot uzvaru pār BS Tukums/TSS.

Spars/Ventspils Augstskola svinēja uzvaru ar rezultātu 79:68 (24:14, 24:16, 19:14, 12:24). Spēles pirmajā ceturtdaļā notika sīva cīņa par punktiem, kur brīžiem Spars/Ventspils Augstskola guva gan pārsvaru, gan palika iedzinējos, tomēr pirmās ceturtdaļas beigās izvirzījās pārliecinošā vadībā. Otrā un trešā ceturtdaļa tika pavadīta mājiniekiem esot vadībā. Pēdējā ceturtdaļā Spars/Ventspils Augstskolas komanda lika skatītājiem tribīnēs atdzīvoties, jo BS Tukums/TSS puiši guva izrāvienu 13:3, samazinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem. Bet Spars/Ventspils Augstskolas komanda parādīja augstas klases sportistu sniegumu, neļaujot BS Tukums/TSS pārņemt spēles iniciatīvu.

Rezultatīvākie spēlētāji Spars/Ventspils Augstskola komandā – Jānis Zemels ar 25 punktiem un 6 rezultatīvām piespēlēm, Toms Markuss Salnājs ar 14 punktiem un 7 atlēcošajām bumbām un Salvis Garnačs ar 13 gūtajiem punktiem.

Pirms spēles Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs sveica abas komandas ar sezonas sākumu un apbalvoja Tomu Markusu Salnāju un viņa treneri Jāni Zemeli par panākumiem Eiropas U-17 čempionātā 3×3 basketbolā, kurš septembra sākumā norisinājās Grieķijā, Atēnās. Pie apsveikuma tika arī Jānis Censonis, kurš startēja kopā ar Tomu Eiropas U-17 čempionātā. Jānis Censonis šosezon ir pārcēlies no Jēkabpils un turpmāk spēles aizvadīs Spars/Ventspils Augstskola komandas sastāvā.

Nākamā Ramirent Nacionālās basketbola līgas mājas spēle notiks 21.oktobrī plkst. 19:00, kur Spars/Ventspils Augstskolai pretī stāsies BK Ķekavas komanda.

No kreisās – Solvita Pleinica, Toms Markuss Salnājs, Jānis Zemels, Jānis Censonis, Guntis Blumbergs, Daina Paipala