06. Aprīlis 2021.

Ministru kabinets 2021.gada 1.aprīļa sēdē skatīti grozījumi šobrīd esošajos Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un sporta jomā tiek turpināti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie drošības pasākumi, sporta pasākumu un treniņu regulējumam.

Saglabāta ārkārtējās situācijas laikā noteiktā kārtība sporta treniņu, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros.

Noteikumos noteikts, ka:

Sporta treniņus var organizēt ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot jau esošos nosacījumus.

Sporta treniņā ārtelpās arī turpmāk vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas (neskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus) un nevar tikt izmantotas ģērbtuves.

Saglabāta iespēja, ja to pieļauj attiecīgās ārtelpas sporta norises vietas platība, vienlaikus norisināties vairāku treniņgrupu darbam, ja dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nepārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība.

Treniņi iekštelpās ir atļauti Latvijas izlases (tai skaitā jauniešu un junioru), Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, augstas klases sportistu sagatavošanas centru, komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu sportistiem.

Sporta norišu vietu darba laiks tiek pagarināts par divām stundām un varēs strādāt līdz 22.00

Ārkārtējās situācijas laikā atcelti visi klātienes sporta pasākumi, bet precizētas to sporta sacensību kategorijas, kuras, ievērojot starptautisko sporta federāciju un Sporta likumā noteiktā kārtībā atzīto sporta federāciju noteiktos drošības pasākumus, tomēr drīkst norisināties.

Ārkārtējās situācijas laikā drīkst norisināties tikai starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības izlašu sportistiem vecumā no 15 gadiem, ja tās norisinās bez skatītājiem.

Ministru kabineta sēdes laikā iekļauts vispārīgs regulējums, kas ļaus Ministru kabinetam pakāpeniski nākamos soļos paplašināt sportošanas iespējas. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valdība atsevišķi lems par grupu treniņiem ārtelpās 20 cilvēkiem un par iekštelpu treniņiem līdz 10 personām

Regulējums par šo normu spēkā stāšanos MK noteikumos ir, bet to piemērošanas datums vēl nav noteikts.

Dalies