15. Jūnijs 2021.

Šajā nedēļas nogalē, 18. – 20.jūnijā, Valmierā, Vidzemes Olimpiskā centra peldbaseinā norisināsies Latvijas atklātais čempionāts 25m peldbaseinā, kurš iekļauts Starptautiskās peldēšanas federācijas kalendārā un tajās piedalīsies sportisti no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Sacensībās treneru Sergeja Iļjina, Pāvela Vilcāna un Ludmilas Spurītes vadībā piedalīsies 12 sporta skolas “Spars” peldētāji (V.Maksimčuks, A.Kiriša, R.Mavļudovs, P.Davidovs, T.Kiseļčuks, K.Penzejevs, A.Taļerčiks, D.Borodovska, V.Kiriša, A.Avanesova, V.Gurjanovs, un V.Golovanovs).

Šīs būs šogad pirmās sacensības ar Latvijas čempionāta statusu, savukārt 25m peldbaseinā Latvijas čempioni pēdējo reizi tika noskaidroti 2019.gada vasarā, kad mūsu valsts labākie sportisti pulcējās vienuviet Vidzemes Olimpiskā centra 25m peldbaseinā.

Latvijas čempionātā, kas norisināsies trīs dienas, kopumā startēs 200 sportistu. Čempionāts Valmieras peldbaseinā sāksies 18.jūnija rītā plkst. 10:00 ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā, 400m br./st un 100m kompleksajā peldējumā. Savukārt, čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17:00 tiks sadalīti pirmie čempionāta medaļu komplekti.

Arī turpmākajās divās dienās, 19. un 20. jūnijā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 34 medaļu komplekti individuālajās distancēs.

Sacensības norisināsies aiz slēgtām durvīm, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tajās tiks ielaistas tikai akreditētas personas, kas iepriekš būs veikušas Covid-19 testu un kurām būs uzrādīts negatīvs rezultāts. Covid-19 pārbaudes tiks veiktas pilnīgi visiem sacensību dalībniekiem (sportistiem un komandu pārstāvjiem), kā arī visām to organizēšanā iesaistītajām personām.

Vēlam veiksmi mūsu sportistiem!

Dalies