30. Aprīlis 2021.

Sestdien, 1.maijā, Dobelē notiks Latvijas čempionāts svarcelšanā, kurā piedalīsies 24 dalībnieki no Daugavpils, Ludzas, Balviem, Ogres, Rīgas, Dobeles un Ventspils. Dalībnieku vidū būs vairāki Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” sportisti.

Ņemot vērā valstī notiktos MK noteikumus sacensībās drīkst piedalīties Latvijas Olimpiskās vienības, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un Latvijas svarcelšanas izlases dalībnieki, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības.

Latvijas čempionātā svarcelšanā startēs Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportisti Armands Mežinskis, Jevgēņijs Haustovs, Edgars Kāpiņš, Artūrs Vasiļonoks, Vlads Prokofjevs, kā arī sporta skolas “Spars” sportisti Ritvars Suharevs, Daniela Ivanova, Kontantīns Kirilovs un Edgars Kāpiņš.

Vīriešiem sacensības notiks septiņās svara kategorijās: līdz 61kg, 73kg, 81kg, 89kg, 96kg, 102kg un virs 102kg. Sievietes startēs vienā grupā un uzvarētāja tiks noskaidrota pēc Sinklera punktu tabulas.

Godalgoto vietu ieguvējus katrā svara kategorijā gan sievietēm, gan vīriem apbalvos ar medaļām un diplomiem. Sacensību augstvērtīgāko rezultātu ieguvējus sievietēm un vīriešiem pēc Sinklera tabulas apbalvos ar kausu.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Vēlam veiksmi un turēsim īkšķus par mūsu sportistiem!

Dalies