03. Jūnijs 2022.

Sporta skolas “Spars” un Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportiste Daniela Ivanova Eiropas čempionātā svarcelšanā svara kategorijā līdz 76 kilogramiem izcīnīja otro vietu. Ivanova summā pacēla kilogramus 222 kilogramus, kas ir atkārtots Latvijas rekords.

Raušanā Daniela sāka ar veiksmīgi paceltiem 91 un 94 kilogramiem, bet trešajā mēģinājumā viņai izdevās pacelt 96 kilogramus, kas ir jauns Latvijas rekords, labojot iepriekšējo par vienu kilogramu.

Grūšanā pirmie divi mēģinājumi 121 un 126 kilograms bija sekmīgi, bet trešajā mēģinājumā Daniela netika galā ar 128 kilogramiem. Ar iepriekš paceltiem 126 kilogramiem pietika, lai summā ieņemtu otro pozīciju.

Uzvaru izcīnīja Francijas pārstāve Džosefa Marī Fegē, kura bija galvas tiesu pārāka par pārējām sportistēm. Raušanā viņa pacēla 110 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 135 kilogramiem. Labāko trijnieku noslēdza Turcijas svarcēlāja Dilara Učana, kura summā pacēla 220 kilogramus.

Pirms nepilna mēneša Daniela Ivanova izcīnīja sudrabu pasaules čempionātā junioriem.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2022.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Apsveicam Danielu un sakām lielu paldies treneriem par ieguldīto darbu.

Dalies