22. Decembris 2020.

Sporta skolas “Spars” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra svarcēlājs Ritvars Suharevs turpina gatavoties 2021.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm un turpina aizvadīt sagatavošanās treniņnometnes.

Aizvadītās nedēļas nogalē,  Ritvars sasniedza neoficiālu pasaules rekordu grūšanas disciplīnā, paceļot 208 kilogramus smagu stieni, par sešiem kilogramiem pārspējot augusta beigās sasniegto personisko rekordu, bet par vienu kilogramu pārspējot Londonas olimpisko spēļu čempiona un Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempiona ķīnieša Ksaojuna Lū pērn pasaules čempionātā sasniegto pasaules rekordu šajā svara kategorijā. Ritvars arī raušanā sasniedza savu karjeras labāko rezultātu, tiekot galā ar 165 kilogramus smagu stieni, kas summa veidotu iespaidīgus 373 kilogramus. Lielākais, ko šajā svara kategorijā kāds iespējis ir Lū paceltie 377 kilogrami. Ja Tokijas Olimpiskajās spēlēs izdotos nostartēt šādā līmenī, tad būtu reālas cerības pacīnīties par medaļām.

Šis rekords noteikti netiks atzīts par oficiālu, jo Ritvara svars bija par diviem kilogramiem lielāks nekā viņam ierastā svara kategorija līdz 81 kilogramam. Lai startētu Olimpiādē vajadzēs atgriezties pie apzinīgas diētas un divus kilogramus nomest.

Atgādinām, ka Ritvars Suharevs ir 2018. un 2019. gada junioru pasaules čempions, 2017. un 2018. gada Eiropas čempions junioriem, bet pērn izcīnījis trešo vietu Eiropā arī pieaugušo konkurencē.  

Neoficiāli sasniegtā rekorda video iespējams apskatīt ŠEIT

Dalies