18. Augusts 2020.

Piektdien, 14. augustā, Ventspils pilsētas dome nolēma Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes pakļautībā esošajai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādei Ventspils Sporta skola “Spars” piešķirt finansējumu teju 21 000 EUR apmērā, kas paredzēts dalībai Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā jeb jaunajā nosaukumā “Ramirent Nacionālā Basketbola līga” 2020./2021. gada sezonā. Ventspils pilsētu šajā līgā pārstāvēs Sporta skolas “Spars” izveidotā komanda “Ventspils Augstskola/Spars”.

            Līdz šim jauniešu komandas dalību Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā nodrošināja biedrība “Basketbola skola “Ventspils”” sadarbībā ar “Basketbola klubu “Ventspils””, kā arī Ventspils Sporta skolu “Spars”. Šobrīd abas biedrības informējušas pašvaldību, ka turpmāk vairs nespēs nodrošināt jauniešu komandas “Ventspils Augstskola” dalību Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā un basketbola internāta darbību.

Pieņemtais Ventspils pilsētas domes lēmums ļaus arī turpmāk nodrošināt izaugsmes iespējas jaunajiem basketbolistiem, veicinot to profesionālo attīstību sakārtotā infrastruktūrā un profesionālu treneru pavadībā, kā arī sniedzot iespēju piedalīties augsta ranga sacensībās. Ventspils basketbola sistēma arī turpmāk katru gadu nodrošinās Latvijas izlases komandas ar spēlētājiem visās vecuma grupās.

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzija ir Latvijas Basketbola Savienības organizētas sacensības, kurās katru sezonu piedalās aptuveni 22 komandas no dažādiem Latvijas reģioniem. 2020./2021. gada sezonā Ventspils pārstāvētās komandas nosaukums būs “Ventspils Augstskola/Spars”, un komandas sastāvu pamatā veidos Ventspils Sporta skolas “Spars” izglītojamie. Komanda  “Ventspils Augstskola” šajās sacensībās piedalās gandrīz 20 gadus.

Šobrīd basketbols ir viens no vadošajiem sporta veidiem Ventspils pilsētā – sākot no bērnu un jauniešu grupām Sporta skolā “Spars”, kurās iesaistīti vairāk nekā 400 audzēkņu,  turpinot ar jauniešu komandu, kura spēlē Latvijas 2. divīzijas čempionātā, un noslēdzot ar Basketbola klubs klubu “Ventspils”, kas jauniešiem sniedz iespēju izaugt par Ventspils meistarkomandas un Latvijas nacionālās izlases spēlētājiem. 

Ventspils Sporta skolas “Spars” pateicas Ventspils pilsētas domei par atbalstu basketbolam, kas ļaus turpināt šī sporta veida attīstību un tradīciju turpināšanu.

Galerija

Dalies