07. Oktobris 2020.

Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā ļoti strauji izplatās COVID -19 infekcija, īpaši starp sporta komandām, tad Ventspils Sporta skolai “Spars” ir nepieciešams pieņemt lēmumus, kas varētu samazināt riskus saslimstībai ar bīstamo slimību.

Vispārīga informācija

  1. Treneri kopā ar administrāciju, uzklausot arī vecāku viedokli, pieņems lēmumu par dalību izbraukumu sacensībām.  
  2. Sacensības Ventspilī uz laiku notiks bez skatītājiem. Izņēmums ir Ramirent Nacionālā Basketbola līga, kur skatītāji ir atļauti, bet lietojot sejas aizsargmaskas un ievērojot citus ierobežojumus;
  3. Izbraukumu sacensībās bērniem no 13 gadu vecuma un treneriem autobusā obligāti ir jālieto sejas maskas, ar iespēju tās nomainīt ik pēc 2 stundām.

Informācija vecākiem un izglītojamajiem

  1. Vecākiem nav atļauts piedalīties treniņos iekštelpās. Izņēmums var būt bērni vecumā līdz 7 gadiem, kā arī tiem bērniem, kuri uz treniņiem dodas pirmo reizi. Vecāki var pavadīt savu bērnu, lai palīdzētu orientēties un emocionāli atbalstītu jaunajā pieredzē. Tomēr bērnu var pavadīt tikai līdz treniņu zāles durvīm.
  2. Vecākiem lūgums savus bērnus sagaidīt ārpus sporta bāzēm, bet, ja tas nav iespējams, tad sagaidiet foajē vai koridorā, ievērojot 2 m distanci.
  3. Izglītojamiem vēlams pirms un pēc treniņiem uzreiz nomazgāt rokas, nedalīties ar savu inventāru un mantām, īpaši dzērienu pudeli.
  4. Vecākiem iesakām pēc katra treniņa izmazgāt bērna sporta apģērbu un dezinficēt kurpju zoles.
  5. Vecākiem un izglītojamiem komunicēt ar treneriem, jo var mainīties treniņu grafiki.
  6. Vecākiem lūdzu nesūtīt bērnu uz treniņiem ar saaukstēšanās simptomiem, kā arī galvassāpēm, paaugstinātu ķermeņa temperatūru.
  7. Ja ir iespējams paņemiet uz treniņu līdzi savu dezinfekcijas līdzekli, lai arī skola tos nodrošina, tomēr ir labi, ja tāds līdzi ir arī bērnam. Vēlam gēla veidā, lai bērniem neplaisātu rokas.

Ventspils Sporta skolas “Spars” kolektīvs saprot, ka šādi noteikumi ir apgrūtinoši, emocionāli smagi, zina, cik svarīgs ir vecāku atbalsts bērnam treniņos, bet īpaši sacensībās, tomēr labāk ir, ka bērni var apmeklēt sporta nodarbības klātienē, nekā atkal būtu jāatsāk attālinātais mācību process. Tāpēc mēģināsim samazināt COVID-19 infekcijas izplatību, lai pēc iespējas ātrāk mēs visi varētu atgriezties mums tik nepieciešamajā ikdienas ritmā un normālos darba apstākļos.

Ventspils Sporta skola “Spars” pateicas visiem vecākiem par iesaisti un atbalstu, kā arī sapratni. Ja rodas kādi ierosinājumi, skolas vadība un treneri ir atvērti sarunām.

Dalies