Padziļinātās profilaktiskās medicīniskās pārbaudes Ventspils Sporta skolas “Spars” izglītojamiem

Saskaņā ar Ministru kabineta 2016.gada 6.septembra noteikumiem Nr.594 „Sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtība”, sporta izglītības iestādē atļauts trenēties sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi, kuriem reizi kalendārajā gadā ir veiktas padziļinātās profilaktiskās medicīniskās veselības pārbaudes.

Reizi kalendārā gadā Ventspils valstspilsētas pašvaldība, kura ir Ventspils Sporta skolas “Spars” dibinātāja, nodrošina katra izglītojamā nokļūšanu uz veselības pārbaudēm Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas Sporta medicīnas centru. Visas pārbaudes Bērnu klīniskās uinversitātes slimnīcas Sporta medicīnas centrā ir bez maksas. Saskaņā ar augstākminētiem Ministru kabineta noteikumiem uz pārbaudēm Sporta medicīnas centrā dodas izglītojamie vecumā no 10 – 17 gadiem, sporta vingrošanā no 8 -17 gadiem, bet ložu šaušanas izglītojamiem pārbaudes tiek veiktas reizi kalendārā gadā pie saviem ģimenes ārstiem.

Pārbaude ietver:

Konsultācijas laikā ārsts veic elektrokardiogrammu (EKG). Šis izmeklējums notiek, pacientam atrodoties guļus stāvoklī ar atkailinātu krūškurvi elektrodu pievienošanai.

Sportistam uz medicīnisko pārbaudi līdzi jāņem:

Sporta veids Vecums no kura tiek veiktas pārbaudes BKUS Sporta Medicīnas centrā Pārbaudes pie ģimenes ārsta
Basketbols 10 – 17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30.septembrim.
BMX 10-17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Džudo 10 -17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai.Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Ložu šaušana Nav nepieciešams Iestājoties Ventspils sporta skolā “Spars” un katru kalendāro gadu līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Peldēšana 10 – 17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Smaiļošana un kano airēšana 10-17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Sporta vingrošana 8-17 gadu Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 7 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai.Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30.septembrim.
Scarcelšana 10 – 17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Šorttreks 10 – 17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.
Vieglatlētika 10 – 17 gadi Iestājoties Ventspils Sporta skolā “Spars”, un katru gadu līdz 9 gadu vecumam un no 18 gadu vecuma līdz absolvēšanai. Ārsta izziņa jāiesniedz pedagogam katru gadu līdz 30. septembrim.

VECĀKU IEVĒRĪBAI! Ja izglītojamais uz BKUS Sporta medicīnas centru nav devies kopā ar savu pedagogu un grupu, tad vecākiem ir pienākums savu bērnu BKUS Sporta medicīnas centrā nogādāt uz pārbaudēm patstāvīgi, iepriekš saņemot apliecinājumu no Ventspils Sporta skolas “Spars” administrācijas.

Tie izglītojamie, kuriem pārbaudes ir jāveic pie sava ģimenes ārsta, papildus izmeklēšanu reizi kalendārā gada saņem arī pie Ventspils Sporta skolas “Spars” sporta ārsta Egila Ulda Dzērves.

Fizoterapijas centrs

Visiem Ventspils Sporta skolas “Spars” izglītojamiem ir iespējas saņemt Ventspils valstspilsētas pašvaldības apmaksātas konsultācijas pie fizoterapeita, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt rehabilitācijas procesu fizoterapeita uzraudzībā. Pakalpojumu nodrošina SIA “RAVC” . Konsultācijas un nodarbības notiek Olimpiskā centra “Ventspils” Basketbola halles fizoterapijas centrā. Uz konsultāciju pie fizoterapeita, procedūrām vai nodarbībām izglītojamie pierakstās ar sava pedagoga palīdzību, kurš vienojas par konsultācijas laiku ar fizoterapeitu.

 1. Pakalpojuma ietvaros tiek sniegtas konsultācijas, ārstniecības un profilakses funkcionālo izmeklējumu terapija.
 2. Pakalpojuma veidi:
  • pirmās palīdzības sniegšana;
  • stājas un gaitas apskate;
  • ortožu un palīglīdzekļu piemeklēšana;
  • aktīvās un pasīvās mobilitātes, stabilitātes izvērtēšana;
  • muskuļu garuma un spēka izvērtēšana;
  • līdzsvara un balansa testi;
  • fizioterapijas mērķu un plāna sastādīšana, piemērotākās metodes izvēle;
  • izglītošana ar fizioterapiju saistītos jautājumos (stiepšanās, iesildīšanās nozīme, slodzes dozēšana, ergonomika u.c.);
  • ķermeņa kompozīcijas analīze;
  • sadarbība ar citiem speciālistiem;
  • fizikālās terapijas procedūras: siltuma terapija; biostimulācija; aukstuma terapija; elektrostimulācija (EMS,TENS), ultraskaņa (US);
  • masāža;
  • mīksto audu tehniku, manuāla locītavu mobilizācija;
  • terapeitisko vingrinājumu apmācība;
  • teipošana;
  • ārstēšanās procesa uzraudzība;
  • profilakse, kas ietver tādas jomas kā uzturs, dienas režīms, darba  un atpūtas režīms, atjaunošanās, regulāras veselības pārbaudes (analīzes), testi (spēks, līdzsvars, koordinācija, izturība).
  • Lokālā siltuma terapija, limfodrenāža, perkursijas masāža, ūdens terapija – aukstuma vanna;
  • Atgriešanās sporta aktivitātēs pēc rehabilitācijas (return to play).
close
Galerijas nosaukums
Autors: Pēteris Skudra
1 / 20

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājas lapas lietošanas pieredzi.

Piekrītu