19. Jūlijs 2021.

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā aizvadīts Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kurā bronzas medaļu trīssoļlēkšanas sacensībās izcīnīja sporta skolas “Spars” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportiste Darja Sopova, kura laboja sev piederošo Latvijas U20 rekordu un sasniedza 13,62m.

Par Eiropas čempioni kļuva Zviedrijas sportiste Māja Oskāga (14,05m), bet otrā Valerija Volovļikova 13,65m.

Atgādinām, ka pirms divām nedēļām Tallinā notika Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā, kurā bronzas medaļu izcīnīja sporta skolas “Spars” trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane, kura savā labākajā mēģinājumā sasniedza 13,75m.

Abus sportistu treneri Juris Petrovičs un Andris Kronbergs.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Dalies