23. Augusts 2021.

Kenijas galvaspilsētā Nairobi notiekošajā pasaules U20 čempionātā vieglatlētikā Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” trīssoļlēcēja Darja Sopova finālā ar lēcienu 13.60 metru tālumā izcīnīja bronzas medaļu.

Darja finālu iesāka ar lēcienu nedaudz zem 13 metru atzīmes, bet otrajā mēģinājumā Sopova savu rezultātu uzlaboja līdz 13.33 metriem, kas uz brīdi ļāva pacelties līdz otrajai pozīcijai aiz favorītes zviedrietes Majas Askagas.

Darja piektajā mēģinājumā savu rezultātu pacēla līdz 13.43 metriem, kas ļāva Sopovai noturēt trešo pozīciju pirms pēdējiem mēģinājumiem.

Francūziete Soane Auchagosa savā noslēdzošajā mēģinājumā izstūma Darju no medaļu pozīcijām, aizlecot līdz 13.53 metru atzīmei. Tas sestajā mēģinājumā uzlika visu spiedienu uz mūsu sportisti. Sopova savā atspērienā bija tālu no vēlamās atzīmes, netrāpot uz dēlīša, taču lēciens padevās patiesi lielisks, Darjai Sopovai sasniedzot 13 metrus un 60 centimetrus, kas ļāva izraut bronzas medaļu. Sopova atpalika tikai divus centimetrus no sava personīgā rekorda, piekāpjoties tikai Majai Askagai un Tesjai Eboselei.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2021.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Apsveicam Darju ar gūto panākumu un pateicamies treneriem Jurim Petrovičam un Andrim Kronbergam par ieguldīto darbu!

Dalies