17. Janvāris 2022.

Ventspils Olimpiskās vienības un sporta skolas “SPARS” sportiste Rūta Kate Lasmane, kura otro gadu studē ASV, uzsākusi telpu sacensību sezonu. Pirmajās sacensībās „Corky Classic” Rūta sasniegusi lielisku rezultātu 13,85m un izcīnījusi otro vietu. Sacensībās uzvaru ar ļoti augstvērtīgu rezultātu – 14,76 m izcīnīja Rūta komandas biedrene Ruta Osoro no Nigērijas.

Starpsezonā Rūta nomainījusi skolas, no Floridas pārceļoties uz Teksasu, un tagad viņa studēs prestižajā „Texas Tech” universitātē. Šāds lēmums tika pieņemts, jo Texas Tech ir daudz prestižāka universitāte ASV vieglatlētu vidū un Rūtai būs iespēja strādāt ar iepriekšējās sezonas treneri, pateicoties kuram sasniegti augstvērtīgi rezultāti.

Ziemas sezonā uz ASV devās arī otra mūsu trīssoļlēcēja Darja Sopova, kura turpmāk pārstāvēs Teksasas universitāti, kas atrodas tikai sešu stundu brauciena attālumā no Rūtas universitātes. Pirmā satikšanās iespēja Rūtai un Darjai būs jau 28. – 29.janvārī, kad Lubokā Teksasā notiks “Texas Tech Open” un tajās mūsu meitenes cīnīsies viena pret otru.   

Arī Darjas komanda uzsākusi pirmās sacensības, bet mūsu sportiste tajās vēl nepiedalījās. Šobrīd zināms, ka Darja pirmos pāris mēnešus vairāk veltīs treniņiem un mācībām, bet sacensībās piedalīsies mazāk, lielāku uzmanību veltot vasaras un nākošās sezonas sacensībām.  

Iekštelpu sacensību sezona notiks līdz februāra beigām un 25. – 26.februārī Eimsā, Aiovā notiks Big 12 konferences fināls, bet NCAA finālsacensības notiks 11. – 12.martā Birminghemā, Alabamā.

Stadiona sacensību sezona sāksies 18.martā, bet finālsacensības plānotas 8. – 11.jūnijā Jūdžinā, Oregonas štatā.

Apsveicam Rūtu ar gūto panākumu un novēlam mūsu sportistēm veiksmi turpmākajās sacensībās.

Dalies