28. Jūnijs 2022.

25. un 26. jūnijā Valmierā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, kurā panākumus guva Ventspils Sporta skolas “Spars” vieglatlēti.

No studijām ASV atgriezušās Rūta Kate Lasmane un Darja Sopova, devās uz Valmieru, lai piedalītos Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem. Rūta tikko bija aizvadījusi prestižās ASV studējošo augstākā līmeņa (NCAA) finālsacensības vieglatlētikā, kur trīssoļlēkšanā izcīnīja bronzas medāļu, trešajā mēģinājumā sasniedzot 13,89m (sezonas labākais rezultāts). Latvijas čempionātā Rūtai neizdodas atkārtot sezonas labāko sasniegumu, bet, aizlecot 13,68m tālu, nodrošina sev zelta medaļu. Blakus Rūtai uz goda pjedestāla nostājas arī Darja Sopova, kurai trīssolī otrais labākais rezultāts 13,36m (sezonas labākais rezultāts). Savukārt trešā vieta vēl vienai ventspilniecei, mūsu skolas absolventei, Mārai Grīvai ar rezultātu 12,75m. Tādējādi ventspilnieces pierāda, ka trīssoļlēkšanas kalve ir tieši Ventspilī.

Rūtai Katei Lasmanei vēl viena medaļa tāllēkšanā, kur sudrabu izcīna ar rezultātu 6,38m. Bez rezultāta šajā disciplīnā paliek Darja Sopova, kurai visi mēģinājumi paliek neieskaitīti.

Sacensībās pieaugušajiem piedalījās arī mūsu šķēpmetējs, kurš ir arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists, Matīss Kaudze un ierindojās 8.vietā, raidot šķēpu 59,38m tālu.

Paldies treneriem Jurim Petrovičam un Andrim Kronbergam par ieguldīto darbu. Apsveicam sportistus un trenerus ar lielisko sasniegumu.

FOTO: Rebeka Ozolniece

Dalies