31. Maijs 2021.

Sporta skolas “Spars” un Ventspils Olimpiskās vienības sportiste Rūta Kate Lasmane, kura šobrīd studē ASV Floridas Štata universitātē, veiksmīgi aizvadījusi Austrumkrasta studentu čempionāta sacensības un izcīnījusi uzvaru trīssoļlēkšanā, aizlecot 14,15m.

Visas NCAA pirmās divīzijas augstskolas sadalītas divos reģionos: austrumu (East) un rietumu (West). Austrumkrasta finālsacensības notika Džeksonvilā (Floridā), kur piedalījās 48 pēc ranga labākie vieglatlēti, bet finālsacensībām kvalificējās  pirmo 12 vietu ieguvēji, kuru vidū ir arī mūsu Rūta. Rietumkrasta sacensības notika Koledžsteišenā (Teksasā).

NCAA finālsacensības notiks 9. – 12.jūnijā Jūdžinā, Oregonas štatā uz kurām Rūta dosies kā viena no favorītām, jo viņai ir trešais labākais rezultāts sezonā – 14,20 m – aiz Rutas Usoro (14,50 m) un Džasminas Mūras (14,39 m).

Ziemas sezonas gaitā Rūta vairākas reizes laboja savu personisko rekordu trīssoļlēkšanā, un martā kļuva ne tikai par ACC konferences čempioni, bet arī laboja Latvijas valsts rekordu telpās, aizlecot 14,15m, un izcīnīja bronzas medaļu ASV studentu čempionātā.

Apsveicam, Rūta, un turam īkšķus par Tevi!

Dalies