23. Decembris 2020.

Jau vairākas nedēļas Latvijā atgriezusies mūsu sporta skolas “Spars” sportiste Rūta Lasmane, kura rudenī uzsāka mācības ASV Floridas štata universitātē, kur sportiskie rezultāti ir viņai nodrošinājuši četru gadu pilna laika stipendiju.

Pavasara un vasaras periodā nebija iespējams piedalīties starptautiskās treniņnometnēs un sacensībās, tāpēc gatavošanās kam notika Olimpiskā centra “Ventspils” stadionā treneru Jura Petroviča un Andra Kronberga vadībā. Pateicoties Ventspils pašvaldības finansiālajam nodrošinājumam sagatavošanās periodā tika izdarīts liels darba apjoms un vasaras sacensību sezona izdevās izcila, jo sasniegti jauni personiskie rekordi un Rūta kļuva par Latvijas čempioni trīssoļlēkšanā, aizlecot 13.82m, par 25 centimetriem, uzlabojot personisko rekordu, kā arī, sasniedzot sesto augstvērtīgāko rezultātu Latvijas trīssoļlēkšanas vēsturē. Gūta uzvara arī Valsts Prezidenta balvas izcīņā ar 13,75m tālu lēcienu. Izpildīts normatīvs Eiropas U-23 čempionātam trīssoļlēkšanā.

Rudenī Rūta devās uz ASV, kur studē psiholoģiju. Sākums bijis izaicinošs, jo viss jauns un nezināms, bet daudz palīdzējuši pedagogi, treneri un komandas biedri un šobrīd jūtas adaptējusies visam. Esot apstiprinājušies daudzi stereotipi par amerikāņiem, bet kopumā iespaidi ļoti labi. Ikdienas mācību grafiks ir pakārtots treniņi grafikam un cilvēki ir ļoti pretimnākoši. Treniņgrupā ir 12 cilvēki un visi ir ļoti draudzīgi. Arī sadarbība ar treneri esot izveidojusies ļoti laba, kas jau sāk nest pirmos rezultātus.

Protams arī Covid-19 izplatība ietekmē, jo štatā saslimšanas gadījumi esot ļoti daudz, bet noskaņojums kopumā ir pozitīvs. Pārvietojoties ir jāvalkā maskas ar ierobežotu kapacitāti un distancēšanos nav liegts  apmeklēt restorānus, kafejnīcas un sporta zāles. Regulāri tiek mērīta temperatūra. Arī studijas notika gan klātienē, gan neklātienē.  

Rūta ir ļoti priecīga par Floridas laika apstākļiem, kas viņai ļoti patīk. Augustā gan temperatūra bija pārāk augsta un likās nedaudz par karstu, bet tad temperatūra nedaudz nokritās un ir ļoti labi. Daudz pateicīgāk ķermenis jūtas trenējoties siltos laika apstākļos.

Rūtai, starp mācību semestriem, radusies iespēja uz mēnesi atgriezties Latvijā, kas gan iepriekš netika plānota. Spontāni nopirktas lidmašīnas biļetes un ieradusies mājās, pārsteidzot vecākus. Mamma pat apraudājusies, jo domāja, ka noticis, kas slikts. Tagad Rūta mēnesi trenējas Latvijā, kur viņai padomu neliedz treneris Juris Petrovičs, kurš turpina viņai sniegt padomus. Treniņi notiek Olimpiskā centra “Ventspils” vieglatlētikas manēžā.

Rūta cer, ka 2021.gadā situācija ar Covid-19 izplatību pasaulē stabilizēsies un būs iespējams piedalīties visās plānotajās sacensībās ne tikai ASV studentu čempionātā, bet arī Eiropā. Galvenais starts paredzēts Eiropas U-23 čempionāts, kas notiks Norvēģijā. Par startiem citās sacensībās viss būs atkarīgs no sasniegtajiem rezultātiem sezonas laikā.

Rūta šobrīd ir ļoti priecīga par ēdienu, jo viņai pietrūkst Latvijas biezpiens, kā arī mammas gatavoti sautējumi un štovēti kāposti. Tāpat viņas krustmāte gatavo garšīgākās zupas pasaulē… Tagad svētku laikā tas tiek atgūts ar uzviju, bet janvāra sākumā atgriešanās ASV, lai turpinātu studijas un gatavotos sacensībām. Rūta vienmēr ir priecīga atgriezties mājās un sacensībās pārstāvēt Ventspili un Latviju.

Rūta vēlam veiksmi, lai tavi sapņi piepildās!

Dalies