16. Maijs 2021.

Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā šodien risinājās J. Lūša piemiņas kausa izcīņa šķēpmešanā, kur sacentās Latvijas izlases dalībnieki, kā arī ciemiņi no Lietuvas un Igaunijas.

U-20 vecuma grupā ar jaunu personisko rekordu uzvarēja Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” šķēpa metējs Matīss Kaudze (trenere Brigita Romanovska), kuram 62,39m tāls metiens, bet sporta skolas “Spars” sportists Roberts Baraus (treneri J.Petrovičs un A.Kronbergs) ierindojās 5.vietā un sasniedza 46,33m.

Koronavīrusa pandēmijas dēļ pašmāju ziemas sezona izpalika un mūsu vieglatlētiem šis ir pirmais starts Latvijā. Epidemioloģisko noteikumu dēļ šajās sacensībās piedalījās tikai izlašu dalībnieki.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Dalies