15. Aprīlis 2021.

Mēnesi ilgu treniņnometni Kirgīzijā aizvadījis Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” soļotājs Ruslans Smolonskis, kura galvenais mērķis ir dalība 2021.gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50km soļošanas distancē.

Šobrīd sportists turpina gatavoties un piedalīties kvalifikācijas sacensībās, lai nodrošinātu kvalificēšanos Ruslanam nepieciešams iegūt vēl papildus punktus Starptautiskajā vieglatlētikas reitingā. Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50 kilometru soļošanas distancē startēs 60 dalībnieki, kuri tika paziņoti pēc 2021.gada 31.maija.

Iestājoties siltākam laikam, Ruslans tagad mēnesi uzturēsies Latvijā, lai gatavotos Eiropas komandu čempionātam soļošanā, kas notiks 16.maijā Čehijas pilsētā Podebradi.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Vēlam veiksmi!

Dalies