01. Jūnijs 2021.

31.maijā, tika paziņoti Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki 50km soļošanas distancē un mums ir patiess prieks un lepnums, ka 60 dalībnieku vidū ir iekļuvis arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” soļotājs Ruslans Smolonskis.

Olimpisko spēļu atlases periodā darbojas duāla kvalifikācijas sistēma, apvienojot gan kvalifikācijas normatīvus, gan jauno pasaules ranga sistēmu. Noslēdzoties kvalifikācijas periodam, pasaules rangā  Ruslans Smolonskis ieņēma 46. vietu.

Vērtīgos reitinga punktus Ruslanam deva personīgā rekorda (3:50:31) ātrumā nosoļotie 50km Eiropas komandu čempionātā (1199 punkti) un starts Turcijas čempionātā ar rezultātu 3:55:00 (1133 punkti).

Ruslanam šī būs debija Olimpiskajās spēlēs.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Apsveicam Ruslanu un viņa treneri Modri Liepiņu ar kvalificēšanos Olimpiskajām spēlēm!

Dalies