06. Marts 2021.

Turcijas pilsētā Antālijā aizvadīts Turcijas čempionāts 50 kilometru soļošanā, kurā jaunu personisko rekordu 3 stundas 55 minūtes un 2.vietu sasniedza Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” soļotājs Ruslans Smolonskis trenera Modra Liepiņa vadībā.

Sacensībās piedalījās soļotāji no Ukrainas, Slovākijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Turcijas, kas Ruslanam sastādīja nopietnu konkurenci un palīdzēja iepriekšējo personisko rekordu uzlabot par 1 minūti un 2 sekundēm. Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvs noteikts 3 stundas un 50 minūtes, bet Ruslana sasniegtais rezultāts ļaus pacelties Starptautiskās vieglatlētikas reitingā.

Ruslans jau mēnesi atradās treniņnometnē Turcijā, kur mērķtiecīgi gatavojās šīm sacensībām.

Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50 kilometru soļošanas distancē startēs 60 dalībnieki, kuri tika paziņoti pēc 2021.gada 31.maija. Šobrīd svarīgākais ir sasniegt maksimālu augstu rezultātu, lai iegūtu augstāku pozīciju Starptautiskajā vieglatlētikas reitingā.

Nākošās nedēļas sākumā Ruslans atgriezīsies Latvijā un pēc tam, ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, tiks lemts par tālākiem plāniem. Galvenais mērķis ir dalība Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Apsveicam Ruslanu ar gūto panākumu!

Dalies