02. Marts 2021.

Jau mēnesi treniņnometnē Turcijā trenējas Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” soļotājs Ruslans Smolonskis, kurš turpina gatavoties sacensībām, lai izpildītu Tokijas Olimpisko spēļu normatīvu.

Ruslanam svarīga diena būs 6.martā, kad Turcijas pilsētā Antālijā notiks Turcijas čempionāts soļošanā 50 kilometru distancē, kurā būs sertificēta trase un tās iekļautas Starptautiskās vieglatlētikas savienības sarakstā, lai izpildītu kvalifikācijas normatīvu Tokijas Olimpiskām spēlēm.

Kvalifikācijas normatīvs noteikts 3 stundas un 50 minūtes, bet Ruslana personiskais rekords 50 kilometru distancē ir trīs stundas, 56 minūtes un divas sekundes, kas nozīmē, ka personisko rekordu būs jāuzlabo par vairāk kā 6 minūtēm.

Treniņnometni Turcijā šajā laikā aizvada vairāku valstu (Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas u.c.) sportisti, kuri plāno piedalīties šajās sacensībās un augstais konkurences līmenis dod cerību sasniegt augstāka līmeņa rezultātu.

Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50 kilometru soļošanas distancē startēs 60 dalībnieki, kuri tika paziņoti pēc 2021.gada 31.maija. Šobrīd svarīgākais ir sasniegt maksimālu augstu rezultātu, lai iegūtu augstāku pozīciju pasaules vieglatlētikas reitingā.

Latvijā Ruslans plāno atgriezties pēc 8.marta un ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus tiks lemts par tālākiem plāniem. Galvenais mērķis ir izpildīt kvalifikācijas normatīvu dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Vēlam veiksmi Ruslan!

Dalies