16. Maijs 2021.

Čehija pilsētā Podebradi aizvadīts Eiropas komandu čempionāts soļošanā 50km distancē, kurā 4.vietu izcīnīja Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” soļotājs Ruslans Smolonskis.  

Ruslans finišēja pēc trīs stundām 50 minūtēm un 31 sekundes, tikai par 31 sekundi atpaliekot no Tokijas olimpisko spēļu normatīva un labojot savu personīgo rekordu par četrām minūtēm un 29 sekundēm.

Uzvaru svinēja spānis Marks Turs, kurš finišēja pēc 3 stundām, 47 minūtēm un 40 sekundēm. Otrais finišēja soms Aleksi Ojala, bet trešais itālis Andrea Agrusti. Smolonskim līdz goda pjedestālam pietrūka 39 sekundes.

Pēc finiša Ruslans bija ļoti emocionāls “Tas viss nebūtu iespējams bez Ventspils pilsētas atbalsta kopš 2015.gada. Nopietni, man ir paveicies.”

Olimpiādei iespējams kvalificēties, izpildot noteikto normatīvu, līdz kuram gan Ruslanam pietrūkst 31 sekunde, kā arī pēc pasaules ranga. Olimpisko spēļu distancēs soļošanā piedalīsies 60 atlēti katrā disciplīnā. Pirms Eiropas komandu čempionāta sacensībām pasaules rangā Smolonskis bija 56.vietā, bet tagad noteikti pakāpsies.

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Dalies