14. Maijs 2021.

16.maijā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, notiks starptautiskas sacensības “Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņa šķēpa mešanā”, kurās piedalīsies visi Latvijas vadošie šķēpmetēji, izņemot pagājušā gada uzvarētāju Gati Čakšu.

Sacensībās startēs arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas “Spars” šķēpa metējs Matīss Kaudze (trenere Brigita Romanovska) un sporta skolas “Spars” audzēknis Roberts Baraus (treneri J.Petrovičs un A.Kronbergs).  

Abi sportisti ir Latvijas U-20 izlases kandidāti un tās būs šīs sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības Latvijā.

Sacensības notiks bez skatītāju klātbūtnes un tās varēs tiešraidē vērot sportaccentrs.com (sākums plkst.12.00).

Lai piedalītos sacensībās organizatoriem, dalībniekiem, treneriem un citam atbalsta personālam ir jāievēro valstī spēkā esošie MK norteikumi Nr. 360 “Epidemiloģiskās drosības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kā arī sacensību sekretariātā jāuzrāda izziņa par negatīvu COVID-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā pēdējo 72 stundu laikā, vai jāveic COVID-19 tests uz vietas sacensību dienā.

Sacensības ir iekļautas starptautisko sacensību kalendārā, un tajās sportistiem ir iespēja izpildīt olimpisko spēļu normatīvu

Ventspils Augstas klases sportistu sagatavošanas centrā, trīs sporta veidos, iekļauti 14 sportisti un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija programmas darbībai 2020.gadā piešķīrusi finansējumu 84 000 eiro apmērā, kurš paredzēts naktsmītņu nodrošināšanai sporta internātā, medicīnas pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem mācību – treniņu nometnēs un sacensībās, stipendiju izmaksai, kā arī sporta bāžu izdevumiem. Līdzvērtīgu finansējumu iegulda arī Ventspils pašvaldība, kas nodrošina bāzes, pedagogu atalgojumu, fizioterapijas un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī inventāru.

Vēlam veiksmi!

Dalies