03. Novembris 2022.

Pie Ventspils Sporta skolas “Spars” Maritas Lesiņas trenētajām vieglatlētikas grupām viesojās fizioterapeite Simona Laura Kozlovska. Šāda kopīga treniņa mērķis ir uzlabot sportistu sniegumu un palīdzēt tiem kļūt veselīgākiem. 

Marita Lesiņa skaidro, ka viena no problēmām ar ko saskaras mūsdienu bērni ir mazkustīgs dzīves veids, kā rezultātā bērniem izveidojas nepareizas stājas. Savukārt stāju problēmas sportistiem rada nepareizas un traumatiskas kustības. Lai sasniegtu labākus rezultātus un uzlabotu veselību šī problēma ir jārisina, un to var risināt ar fizioterapeita palīdzību. Fizioterapeits var palīdzēt izlabot kustību nepareizību, kas radušās saīsinātu muskuļu un saišu dēļ, treniņa nodarbībā iekļaujot specifiskus stājas vingrinājumus. Fizioterapeits ir arī mūsdienu profesionālā sporta neatņemama sastāvdaļa, viņš ir tas cilvēks, kas rūpējas, lai sportists pēc traumām varētu pilnvērtīgi atsākt sportot un pat uzlabotu savu sniegumu. Neviena profesionāla sportistu komanda nav iedomājama bez šāda speciālista, tāpēc Marita vēlējās iepazīstināt savus audzēkņus ar šo medicīnas personāžu, kas ārstē ar vingrošanas palīdzību.

Šobrīd Marita apvieno darbu Sporta skolā “Spars” ar mācībām. Šādas līdzīgas nodarbības, pēc audzēkņu stājas pārbaudes, tiks rīkotas arī turpmāk, būs izstrādāta arī specifiska treniņu programma, kas būs pielāgota tieši audzēkņu problēmzonu uzlabošanai. Paralēli Marita veiks pētījumu, lai noskaidrotu, kā šie vingrinājumi uzlabo audzēkņu sniegumu vieglatlētikā, un vai stājas uzlabošanās reāli atspoguļosies sportistu rezultātos. 

Uz jautājumu, vai audzēkņi ir priecīgi par šādu nodarbību, Marita sniedza atbildi, ka audzēkņi ir ieinteresēti, jo grib uzlabot savu sniegumu un būt veselīgāki, taču paši vingrinājumi sajūsmu neizsauc, jo tas ir darbs uz paklāja, pēc kura rezultātus varēs redzēt tikai daudzus mēnešus vēlāk. 

Nobeigumā vieglatlētikas trenere Marita Lesiņa uzsver: “Šādi treniņi ir ļoti nepieciešami. Sacensību sports tomēr ir traumatisks un ir labi sagatavot ķermeni tā, lai mazinātu traumu riskus. Un ja tomēr gadītos satraumēties, būtu skaidrs, kas jādara rehabilitācijas procesā. Uzskatu, ka šādi speciālisti skolai ir milzīgs ieguvums un veicina augstāka līmeņa sportistu sagatavošanu.”

Dalies